Portugalia - Madera

Madera

Dzień 1

 • zbiórka na lotnisku przy powitalnym welcome desk
 • wylot z Warszawy
 • przylot do Funchal i przejazd autokarem do hotelu.
 • powitalny drink w hotelu Four Views Monumentali**** i check-in

Dzień 2

 • Śniadanie w hotelu
 • Zwiedzanie Starego Miasta. Położona we wschodniej części Funchal Zona Velha, czyli Stare Miasto, to najstarsza dzielnica miasta, w zalążku której już w XV wieku wybudowano pierwsze – drewniane wówczas – domy osadników. Stare miasto to także galeria sztuki na wolnym powietrzu. Większość drzwi do kamienic to obrazy, namalowane przez lokalnych artystów, czasem także można trafić na oryginalne instalacje artystyczne na zewnątrz elewacji kamienic lub w kawiarnianych ogródkach.
 • Wjazd kolejką liniową Teleferico na wzgórze Monte i zwiedzanie ogrodu tropikalnego (wstęp do ogrodu obejmuje: zwiedzanie ogrodów, muzeum i lampka wina) (Jadrim Tropical Monte Palace) na wzgórzu Monte. Ogród otacza pałac Quinta Monte Palace. Budynek jest XVIII wieczną posiadłością angielskich konsuli. Ogród zajmuje obszar 7 hektarów i jest królestwem egzotycznych gatunków roślin oraz ptactwa. Prócz kaczek i pawi żyją w nim również białe i czarne łabędzie. Znajduje się tu także ogród orientalny z charakterystycznymi wschodnimi dekoracjami i elementami architektonicznymi oraz miniaturowymi jeziorami, wodospadami i wysepkami. Zjazd ze wzgórza Monte tradycyjnymi maderskimi saniami (tzw. Toboggany)
 • Obiad w lokalnej restauracji
 • Wyjście do muzeum Madeira Story Center (10.00 – 19.00) lub Muzeum Cristiano Ronaldo (10.00 – 18.00). Muzeum Story Centre jest intersującym, interaktywnym nowoczesnym muzeum, które doskonale obrazuje historię i rozwój Madery i jej kultury. Odwiedzający mają szansę, by doświadczyć interaktywnych wystaw opowiadających historię wyspy. Muzeum Cristiano Ronaldo, zostało otworzone w Funchal przez słynnego piłkarza Real Madryt 15 grudnia 2013. Muzeum poświęconego Cristiano Ronaldo prezentuje ponad 120 eksponatów związanych z życiem piłkarza oraz jego karierą, a jak zapowiada sam CR7 jego kolekcja na bieżąco ma być poszerzana.
 • Wieczorny spacer na plażę Praia Formosa, która znajduje się na granicy miasta, rozpościera się z niej doskonały widok na skalisty przylądek Cabo Girao oraz można tam podziwiać zachody słońca.
 • Plaża/czas wolny/opcjonalnie strefa SPA
  kolacja w hotelu

Dzień 3

 • Lekki trekking wzdłuż tradycyjnych kanałów wodnych będących częścią systemów irygacyjnych wyspy (tzw. Levada). Madera jest pocięta kanałami rozprowadzającymi wodę po całym obszarze wyspy. Te kanały to tzw. levady – większość jest dostępna dla turystów. Trasa w obie strony liczy około 8 km i rozciąga się zboczami gór utrzymujących płaskowyż Paul da Serra.
 • wizyta na Mercado dos Lavradores (Rynek Rolników). Budynek, w którym mieści się targ został wzniesiony w 1930 roku i jest w stylu Art Deco i modernizmu. Targ jest podzielony na trzy sekcje: rybną, gdzie można kupić świeże ryby prosto od rybaków, sekcję kwiatów oraz owoce, gdzie nie tylko skosztujemy tropikalnych owoców, ale również będzie okazja zakupić owoce rosnące na Maderze
 • Zwiedzanie Fortecy Św. Jana Chrzciciela (Fortaleza de Sao Tiago), w siedzibie której mieści się Muzeum Sztuki Współczesnej. Budowa fortecy  została zakończona w roku 1614.. Budowla ta była wiele razy przebudowywana, skutkiem czego w dużej mierze straciła swój pierwotny wygląd. Obecny wygląd został jej nadany w XVIII wieku. Po przejściu szeregu prac konserwatorskich w XX wieku budowla została przekazana na cele muzealne, a 17 lipca 1992 otwarto w niej Muzeum Sztuki Współczesnej Funchal. Muzeum prezentuje kolekcję sztuki współczesnej od 1960 roku do dnia dzisiejszego.
 • Zwiedzanie muzeum maderskiego wina Blandy’s (10.00 – 18:30) W czasie wizyty można zgłębić tajniki produkcji, obejrzeć wielkie, drewniane beczki, w których wino nabiera rumieńców oraz poznać tajemnicę wyjątkowego smaku, za który odpowiada proces maderyzacji, czyli przyspieszonego sposobu dojrzewania w podwyższonej temperaturze. Wynaleziono go przypadkiem, kiedy transportowano wino na statkach w odległe miejsca. Odkryto, że czas i wysoka temperatura mają znaczący wpływ na polepszenie smaku trunku.
 • Rejs  szybkimi motorówkami po Oceanie Atlantyckim lub rejs na wyspę Porto Santo. Porto Santo oferuje nam wspaniałą 9-cio kilometrową plażę ze złotym piaskiem, a do tego wspaniałe widoki z bezkresnym oceanem w tle. Myliłby się jednak ten, kto uważa, że oprócz plaży i cudownych krajobrazów Porto Santo nie ma nic więcej do zaoferowania – znajdziemy tam również kilka ciekawych zabytków i atrakcji turystycznych.  Lub Wyjazd do Doliny Zakonnic, zwiedzanie, powrót. Dolina swoją nazwę zawdzięcza siostrom zakonnym z klasztoru w Funchalu, które w XVI w. schroniły się w tym niezwykłym wąwozie przed najazdem piratów. Ci, swego czasu upatrzyli sobie Maderę, jako cel niekoniecznie przyjacielskich odwiedzin, więc zakonnice były zmuszone w przyspieszonym tempie szukać kryjówki. Wówczas dolina była miejscem prawie odciętym od świata, dotarcie do niej zajmowało wiele dni i było bardzo niebezpieczne. (W trakcie trwania rejsu planowany jest obiad  lub na Porto Santo).
 • Po powrocie późniejszym wieczorem – Wieczór Fado w rodzinnej knajpce Sabor a Fado na starym mieście ( przekąski, + kilkugodzinny występ całej rodziny)

Dzień 4

 • Śniadanie lub suchy prowiant (do ustalenia)  Check out
 • 4:30 – 5:00  przejazd na lotnisko i wylot do Warszawy
 • przylot do Warszawy

Cena

Cena zawiera: przelot, 3 noclegi, wyżywienie wg programu, ubezpieczenie, opiekę koordynatora, bilety wstępu, realizację programu.

Cena od: przy grupie minimum 10 osób: 6350 zł

Oferta zamieszczona na stronie nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych
Copyright ©2017 Top Podróże - Tanie loty i Bilety Lotnicze Szczecin, pl. Zwycięstwa 1, Szczecin