Zimbabwe – RPA – Swaziland – Mozambik - RPA
Zimbabwe – RPA – Swaziland – Mozambik - RPA
Zimbabwe – RPA – Swaziland – Mozambik - RPA
Zimbabwe – RPA – Swaziland – Mozambik - RPA

Zimbabwe – RPA – Swaziland – Mozambik - RPA

2450 km podróży pociągiem SHONGOLOLO EXPRESS trasą SOUTHERN CROSS (Krzyż Południa)

Podróż pociągiem SHONGOLOLO, daje możliwość zwiedzenia 4 krajów codziennie dostarczając nowych i niezwykłych przeżyć turystycznych i przyrodniczych. Pociąg SHONGOLOLO odjeżdża ze stacji Victoria Falls (Wodospady Wiktorii) i jedzie przez Zimbabwe, RPA, Swaziland i Mozambik. Malownicze pejzaże, dzika przyroda, życzliwa miejscowa ludność oraz barwna lokalna kultura, a także sam pociąg, którym się podróżuje stanowią wielką, niezapomnianą atrakcję poznawania Afryki.

Starannie dobrane miejsca postoju i zwiedzania w Zimbabwe, Mozambiku, Swazilandzie i RPA, takie jak Wodospady Wiktorii, sawannowy park Antelope zajmujący powierzchnię 3000 akrów, narodowy park Matobo, gdzie znajduje się grób Cecila Rhodes’a, park Hwange, ruiny Wielkiego Zimbabwe, park Krugera, miniaturowe królestwo Swaziland, Maputo – stolica Mozambiku, przejazd przez malownicze góry Smocze – czynią tę podróż rzeczywiście niezwykłą.

Trasa: Przelot na trasie Warszawa – Victoria Falls (Zimbabwe) – Przejazd pociągiem na trasie Victoria Falls (Zimbabwe) – Pretoria (RPA) przez Zimbabwe, Mozambik, Swaziland – Powrót Johannesburg – Warszawa

Dzień 1
Wylot z Warszawy z przesiadką w jednym z portów europejskich. Przylot do Zimbabwe na lotnisko Victoria Falls i transfer do hotelu.

Dzień 2
Spacer po miejscowości oraz do Parku Wodospadów Wiktorii. Po południu transfer do pociągu. Odjazd pociągu o godz. 16.00

Dzień 3
Całodzienne safari w parku Hwange, Zimbabwe. O godz. 18.00 odjazd pociągu do Bulawayo.

Dzień 4
Całodzienna wycieczka w parku Matobo. Odwiedziny miejsca pochówku Cecil John Rhodes’a, założyciela Rodezji oraz jaskiń zamieszkiwanych przez ludy pierwotne. O godz. 18.00 odjazd pociągu do Somabhula.

Dzień 5
Całodzienna wycieczka do parku Antelope. Relaks przy basenie; karmienie lwów w parku. Opcjonalnie możliwość dodatkowych atrakcji – pływanie łódką, konne safari, jazda na słoniu, wodne safari. Odjazd pociągu do Bannockburn.

Dzień 6
Wycieczka do ruin Wielkiego Zimbabwe, największej budowli w Afryce na południe od piramid egipskich. O godz. 17.00 odjazd pociągu do Rutenga.

Dzień 7
Dzień w pociągu. Przejazd do RPA. Odprawa paszportowa i celna w pociągu w Beitbridge.

Dzień 8
Poranne safari w Parku Kapama, a następnie wizyta w centrum ochrony dzikich psów oraz gepardów. O 13 powrót do pociągu na lunch i odjazd w kierunku Kaapmuiden

Dzień 9
Wycieczka samochodowa z Mpaki w Swazilandzie. Przejazd i zwiedzanie Ngwenya Glass, Mbabane i Manzini. Wieczorem odprawa graniczna w Mpaka i odjazd do Mozambiku.

Dzień 10
Wycieczka po Maputo (Mozambik), wielokulturowym mieście kontrastów. Powrót do pociągu o godz. 15.30. Po odprawie odjazd pociągu w kierunku Malelane w RPA

Dzień 11
Całodniowe safari w Parku Krugera. Powrót do pociągu w Malalene i odjazd do Nelspruit.

Dzień 12
Całodzienna wycieczka panoramiczna Pilgrim’s Rest, Bourke’s Luck Potholes i God’s Window. O 17.00 powrót do pociągu i odjazd do Witbank

Dzień 13
Przyjazd na stację w Pretorii i opuszczenie pociągu. Złożenie bagażu w przechowalni na stacji. Wycieczka do Pretorii i Soweto.
O godz. 17.00 powrót do pociągu, odbiór bagażu i przejazd na lotnisko w Johannesburgu. Wylot do Polski w godz, wieczornych.

Dzień 14
Przylot do Warszawy

UWAGA:
Wycieczki mogą ulec zmianie z przyczyn niezależnych od organizatora. Pociąg SHONGOLOLO EXPRESS korzysta z sieci kolejowej Zimbabwe, RPA, Swazilandu i Mozambiku, gdzie istnieje możliwość, że pociąg zostanie zatrzymany, opóźniony, czy też zawrócony w dowolnym czasie. Codzienny program tym samym może zostać skrócony, zmieniony lub anulowany. Organizator nie ponosi żadnej odpowiedzialności za zmiany programu dziennego, aczkolwiek zobowiązuje się do jego realizacji w najlepszy możliwy sposób.

Cena

Cena zawiera:

 • Przelot na trasie Warszawa – Victoria Falls// Johannesburg – Warszawa
 • Zakwaterowanie w hotelu 4* w Victoria Falls (Wodospad Wiktorii) – 1 noc (kolacją i śniadanie)
 • Przejazd pociągiem Shongololo Express – 12 dni (11 noclegów) na trasie Victoria Falls – Hwange – Bulawayo – Rutenga – Maputo – Pretoria, zakwaterowanie w klimatyzowanych kabinach 2-osobowych typu GOLD (cena podstawowa) lub EMERALD (za dopłatą). Kabiny typu GOLD – o powierzchni 7 m2 z łazienką (prysznic, umywalka, WC) są wyposażone w dwa oddzielne łóżka 190 x 75 cm lub jedno podwójne 190 x 160 cm oraz szafkę na bagaż, z półkami i wieszakami. Kabiny typu EMERALD – o powierzchni 10 m2 z łazienką mają dodatkowo powierzchnię wypoczynkową. Kabiny są codziennie sprzątane.
 • Wyżywienie 3 posiłki dziennie, do posiłków kawa, herbata, woda
 • Wycieczki i safari z przewodnikiem i pilotem
 • Wstępy do zwiedzanych obiektów
 • Transfery
 • Wizy (Zimbabwe, Mozambik)
 • Ubezpieczenie ogólne NW, KL, Bagaż
 • Opieka pilota i tłumacza przez cały czas
 • Napiwki

Cena nie zawiera:

 • Napojów alkoholowych i innych niż wskazano
 • Wydatków natury osobistej (np. pranie itp.)
 • Dodatkowych atrakcji w Parku Antylopy w dniu 29.04 – takich jak: safari konne, podglądanie ptaków, przejażdżki na słoniu, spaceru z lwami czy słoniami – cena w zależności od atrakcji od 20-80 USD/os (trzeba zamawiać z wyprzedzeniem)

Kurs 1 USD = ok. 13,50 Randów
1 RAND = ok. 0,305 PLN

Cena od: przy grupie minimum 5 osób 23 000,00 zł

Oferta zamieszczona na stronie nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych
Copyright ©2017 Top Podróże - Tanie loty i Bilety Lotnicze Szczecin, pl. Zwycięstwa 1, Szczecin